Logowanie

Aktualności

Remis w V kolejce.

• autor: czakinka92, 2010-10-06 16:40

Dnia 2 października 2010r na boisku MOSiRu przy ulicy Narutowicza 9 doszło do kolejnego pierwszoligowego pojedynku pomiędzy LUKSem "Sportową Czwórką" Radom, a Widokiem Lublin. Spotkanie zapowiadało się ciekawie, gdyż nasza drużyna po raz pierwszy podejmowała innego beniaminka I Ligi. Mecz zakończył się wynikiem 1:1 i podziałem punktów..

W historii spotkań drużyna Radomia i Widoku Lublin miała już okazję spotkać się na boisku. W zeszłym roku odbył się bowiem sparing, wygrany przez nasz zespół 5:1. Jednak sytuacja boiskowa z tego sparingowego spotkania w niczym nie przypominała tej z meczu pierwszoligowego. Wynik jest zupełnie inny a przyczyny mogą być dwie, albo nasza drużyna rozegrała bardzo słabe spotkanie, albo drużyna Widoku zrobiła bardzo duże postępy, w niczym nie przypominając zaspołu z zeszłego roku.

Mecz zaczął się dość spokojnie, z czasem jednak robił się bardziej zacięty co zmuszało sędzinę do częstego używania gwizdka. Pierwszą połowę mozna jednak minimalnie zaliczyć na korzyść drużyny gości. Widok sprawiał wrażenie zespołu poukładanego, z jasno narzuconymi założeniami trenera. Dodatkowo Lublinianki walczyły o każdą piłkę, czego nie można powiedziec o naszym zespole. Grałyśmy zbyt wolno i ospale, przez co nie miałysmy możliwości na zaskoczenie przeciwnika. Najlepszą formacja w tym spotkaniu była nasza obrona, która przerywała wszystkie groźne kontrataki zawodniczek z Lublina. Jednak w pierwszej połowie Lublinianki zdołały wykorzystać zamieszanie w polu karnym i pokonać Marlenę Kowalczyk. Piłkę na przedpolu w 38 minucie uderzyła Wasil i dała Widokowi jednobramkowe prowadzenie. Tak więc wynik do przerwy - 0:1 dla przyjezdnych.

W przerwie spotkania nieoceniona okazała się mobilizacja ze strony trenera, Radomianki wyszły na drugą połowę podrażnione, z chęcią odrobienia strat i odmienienia losów pojedynku. Cała druga odsłona była jedną wielką gonitwą za wynikiem. Nasze zawodniczki stworzyły kilka dogodnych akcji, brak było jednak dokładnego ostatniego podania, lub precyzyjnego strzału. Nasze rywalki dobrze grały z tyłu, co nie pozwoliło na strzelenie wyrównującej bramki z akcji. Duże zagrożenie sprawiały Lubliniankom rzuty rożne, co okazało się poźniej kluczem do sukcesu w postaci odrobienia strat z pierwszej połowy. W 67 minucie to własnie ten stały fragment gry egzekwowany przez Weronikę Płokitę zapewnił Radomiankom kolejny punkt w drodze do utrzymania na zapleczu ekstraklasy. Dobre dośrodkowanie wykorzystała zamykająca akcje obrończyni Marta Markowska. Po doprowadzeniu do wyrównania nasze zawodniczki rzuciły się na rywalki z chęcią zadania ostatecznego trafienia, odsłaniając przy tym i stwarzając Lubliniankom sporo miejsca na kontry. Na szczęście nasza obrona poradziła sobie z ofensywą Widoku, nie tracąc juz w tym spotkaniu więcej bramek. Mecz, po dramatycznej końcówce, dwóch słupkach dla gości i  checi przechylenia szali zwycięstwa na swoją stonę obydwu dryżnyn zakończył się wynikiem 1:1.

Z pewnoscią nie takiej gry ze strony naszego zespołu  spodziewali sie szkoleniowcy radomskiej ekipy. Widok zaprezentował się o niebo lepiej niż w zeszłorocznym spotkaniu sparingowym, co widać w samym wyniku spotkania. Biorąc pod uwagę fakt, że potrafiłyśmy zremisować z drużyną prosperującą do gry w ekstralidze Bronowianką Kraków 2:2, remis z beniaminkiem nie jest szczytem naszych marzeń. Jenak należy wziąć pod uwagę, ze ten mecz mogł się skończyć bardzej tragicznie, przegrywałyśmy bowiem 0:1. Dodatkowo zawodniczki Widoku w 90 minucie zmarnowały stuprocentową sytuację bramkową. Trzeba jak najszybciej wyciągnąć wnioski, bo stać nas na bardziej efektowny futbol. Następne spotkanie przyjdzie nam rozegrać na wyjeździe w Raciborzu z tamtejszą drużyną Unii II Racibórz. Będzie to jedno z najważniejszych spotkań w rundzie jesiennej, dlatego do Raciborza udamy się dzień wcześniej, by dobrze przygotować się do tego meczu, gdzyż ewentualne zwyciestwo może pozwolić na oddalenie się od strefy spadkowej.

LUKS Czwórka Radom - Widok Lublin 1:1 (0:1)

Bramki: Marta Markowska 67 - Monika Wasil 38

Czwórka: Kowalczyk - Sikora (75. Barańska), Markowska, Gryko, Adamska, Chrzanowska, Zielińska (85. Stanik), Gierczak, Jarosz, Płokita, Nowakowska

Widok: Klimek - Zakościelna, Dyguś, Guściora, Knap (Jankowska), Szumiło (Mitrus), Jaworek, Wasil, Chmielewska, Paprocka, Szymula (Pietrasińska).