Nowy news

• autor: admin, 2014-05-24 15:51

Przegrana z 1. FC AZS AWF Katowice 0:4.

W sobotnie przedpołudnie Luksiary rozegrały mecz z wyżej notowanym rywalem 1. FC AZS AWF Katowice.
Luksiary chciały zaskoczy rywala od pierwszych minut szybkim atakiem, ale to katowiczanki rzuciły się na radomianki. Gospodynie nie potrafiły odnaleźć się na boisku, duża ilość niecelnych podań ułatwiała sytuacje rywalkom. Nie trzeba było długo czekać na bramkę, wymiana podań pomiędzy lewoskrzydłowymi i Noras w 15` oddaje precyzyjny strzał - źle ustawiona Walaszek jest bezradna, mamy 0:1.
Minęły zaledwie cztery minuty, przechwyt w środku pola, szybka kontra prawa stroną, precyzyjne dogranie do Zdunek, 0:2. Pierwsza połowa nie obfitowała  już w bramki, radomianki próbowały konstruować akcje, ale kończyły się one fiaskiem.
Luksiary na druga połowę wyszły z nadzieją odrobienia strat, jednak bardzo szybko rozwiała tę nadzieję Fischerova zdobywając w 50` bramkę na 0:3.
Gospodynie stwarzały sobie więcej sytuacji w drugiej połowie. W 60` po stałym fragmencie, Anna Rędzia wypracowała sobie idealną pozycje do oddania strzału głową, niestety ponad bramką.

64` to zabawa napastniczek Katowic w polu karnym z radomskimi obrończyniami, wymiana kilku podań i Hmirova dostaje piłkę do pustej bramki, mamy 0:4.
Luksiary wypracowały sobie jeszcze dwie sytuacje. Ewelina Nowakowska oraz Marlena Stanik nie wykorzystały sytuacji sam na sam z Iwańczuk.
Mecz nie należał do ciekawych, pomimo liczebnej przewagi od 70`Luksiary nie zdołały zdobyć chociażby honorowego trafienia.

Sportowa Czwórka Radom - 1.FC AZS AWF Katowice 0:4 (0:2)
Noras 15, Zdunek 19, Fischerova 50, Hmirova 64

Sędzia: Ewa Szydło

Czwórka Radom: Walaszek - Stefańska, Rędzia, Wasiluk, Cieśla, Grad, Molenda (40 Nowakowska), Chrzanowska, Michałowicz (55 Zielińska), Mućka, Przanowska (80 Stanik)

Katowice: Iwańczuk - Noras, Fischerova, Nosalik, Stachnik, Lizoń (65 Kubaszek), Koch, Kowalska (80 Matusik), Maciukiewicz (70 Szczypka), Hmirova, Zdunek (85 Fidos)

autor: ~Tomek 2014-05-25 12:15:59

avatar nie mam co pisać słaba gra ,i tylko na tyle stać Czwórkę Radom. Mam jeszcze tylko pytanie do admina strony - czemu gdy gracie mecz na obiekcie MOSiR przy ulicy Struga, wpisuje Pan, że to obiekt Radomiaka. Jeśli gracie na obiekcie MOSiR przy ulicy Narutowicza, to nic Pan nie dopisuje. Czyżby kierował Panem jakiś antagonizm i celowo wpaja Pan go swoim podopicznym? Bez napinki. Pozdrawiam.