Wygrana na początek !

• autor: admin, 2014-04-13 16:01

Piłkarki Sportowej Czwórki pokonały na własnym stadionie Widok Lublin 5:0.

Nasze dziewczęta przystąpiły do niedzielnego meczu bardzo zmotywowane.
Spotkanie było bardzo wyrównane do momentu, kiedy bramkarka gości ( 22 minuta )  w brawurowy sposób zaatakowała Molendę za co otrzymała bezdyskusyjnie czerwoną kartkę, a sędzia musiała wskazać na "wapno". Do rzutu karnego podeszła Dominika Grad, która ze stoickim spokojem wykorzystała jedenastkę.
Luksiary poczuły się bardziej komfortowo i uspokoiły grę, nie była już ona tak chaotyczna jak wcześniej. Konsekwencją tego była bramka zdobyta w 34` przez Sylwię Michałowicz, która wykorzystała podanie z rzutu autowego.
Gospodynie stwarzały sobie konstruktywne sytuacje, dlatego sędzia po raz drugi musiała podyktować rzut karny, tym razem na Zielińskiej, do "jedenastki" ponownie podeszła Grad, która tym razem uderzyła w bramkarkę.
W 42` rajd lewą stroną urządza Molenda, dośrodkowuje wprost pod nogi Nowakowskiej, która bez skrupułów wykorzystuję dogodną sytuację. Przyjezdne stwarzały sytuacje, kontratakowały  i zaskakiwały nasze zawodniczki rzutami wolnymi, po jednym z nich piłkarka Widoku znalazła się sam na sam z Walaszek, która wykazała się dobrą interwencją.  Pierwsza połowa kończy się wynikiem 3:0.

Druga połowa to zdecydowana dominacja Czwórki. W 56` Ewa Cieśla dobrze ustawiona przejmuje podanie i uderza na bramkę pokonując przy tym golkiperkę przyjezdnych.
W 60` Anna Rędzia wbiega w pole karne "zakręciła" obrończynie, która musiała ratować się faulem- kolejny karny. Pewnie wykorzystany przez Cieślę.

Pomimo wysokiego wyniku gra nie była jednostronna, lublinianki podjęły rękawice, zagrały bardzo ambitnie i próbowały zaskoczyć nasza defensywę. Mecz obfitował w wiele fauli, żółtych, a nawet czerwonych kartek, ale na szczęście z obu stron obyło się bez groźniejszych kontuzji.

Bramki: Grad 22` , Michałowicz 34` , Nowakowska 42` , Cieśla 56` 60`

Skład Czwórki: Walaszek ( Wicik 80 ) - Grajko, Chrzanowska ( Szymczyk 75 ), Stefańska, Wasiluk ( Wienciorek 65 ) - Nowakowska ( Stanik 78 ) Cieśla, Grad, Zielińska, Molenda ( Rędzia 45) - Michałowicz

Zółte kartki : Grad, Zielińska, Cieśla