Aktualności

Wisła wypunktowana!

• autor: Nuti92, 2013-08-12 15:11

Czwórka Radom - LUKS Wisła Nowy Korczyn  5:0 (1:0)

Bramki dla Czwórki: 11 min - Wesołowska, 31 min - Wesołowska, 39 min - Komisarczyk, 45 min - Mucha, 48 min - Wesołowska.

Czwórka : Wójcik (45 Gocel) – Pelc (43 Stępniewska), Kacprzak, Wierzbicka (50 Bartkiewicz), Pańczyk (50 Molenda) – Nikiel (Piętak 50), Gąsieniec (46 Szydło), Kuciewicz, Komisarczyk  - Wesołowska, Stępień (30 Mucha).

Zwycięstwem w tym pojedynku, podopieczne Wojciecha Pawłowskiego zapewniły sobie awans do ćwierćfinału.

Dzisiejszy mecz był meczem podwyższonego ryzyka. Zawsze, gdy spotykają się drużyny z byłego województwa radomskiego i ze świętokrzyskiego to musi być ciekawie. Pojedynki derbowe zawsze dostarczają widzom olbrzymiej dawki emocji. Tak było również tym razem. Drużyna z Nowego Korczyna wyszła na boisko bardzo zmotywowana i nastawiona bardzo walecznie, a że młode Luksiary również podeszły do tego meczu bardzo ambitnie to mecz stał się ciekawym oraz wyrównanym widowiskiem, ale… tylko do momentu strzelenia pierwszego gola przez młode radomianki. W 11 minucie Anna Wesołowska otrzymała piękne prostopadłe podanie w pole karne od Wiktorii Kuciewicz i nie pozostało jej nic innego jak uderzyć piłkę do bramki, obok bezradnie interweniującej bramkarki. Od tego momentu gra się uspokoiła, Mając na uwadze, że pojedynek jest rozgrywany w olbrzymim upale Luksiary umiejętnie rozbijały akcję rywalek, płynnie operowały piłką, wykorzystując nadarzające się okazje do kontrataku. W obronie znakomicie radziły sobie Żaneta Kacprzak i Weronika Wierzbicka rozbijając sporadyczne ataki przeciwniczek już 40 metrów od bramki. Dogodnych sytuacji do podwyższenia wyniku nie wykorzystały Emilia Stępień, Weronika Nikiel i Dominika Gąsieniec.

II połowa zaczęła się bardzo obiecująco bo już pierwsza akcja przyniosła drugiego gola - Dominika Gąsieniec zagrała prostopadłą piłkę do Wesołowskiej, a ta podobnie jak w pierwszej połowie wykończyła akcję. W 39 min po faulu na Kuciewicz, na 25 metrze piłkę ustawiła Kamila Komisarczyk i piękną bombą pod poprzeczkę zdobyła trzecią bramkę. W 45 min faul w polu karnym i rzut karny wykonuje Wierzbicka i… trafia w bramkarkę. Do odbitej piłki najszybciej dopada Alina Mucha i mamy 4-0. W 48 min Anna Wesołowska popisuje się pięknym strzałem z 25 metrów pod poprzeczkę, kompletując w ten sposób hattricka w dzisiejszym meczu. Takim wynikiem, jak najbardziej zasłużonym, kończy się dzisiejszy mecz i już czekamy na rywala w pojedynku ćwierćfinałowym, który odbędzie się we wtorek o godz.11.15. Drużyna z Korczyna również awansuje do ćwierćfinału (z drugiego miejsca), a ich rywalem będzie zespół Tygrysków Świętochłowice.

Wczoraj odbył się w naszej grupie mecz, w którym LKS Jaświły przegrał z LUKS Wisła Nowy Korczyn 0-2 (0-1).