Rerwanż Katowiczanek za jesienną porażkę w Radomiu

• autor: Nuti92, 2013-05-12 18:44

1 FC AZS AWF Katowice - Czwórka Radom 3:0 (2:0)

Bramki: Maciukiewicz 15 min, Koczar 42 min, Stachnik 62 min.

Czwórka: Żarłok - Jaworska, Konicka, Herman, Stefańska (70 min Sławińska), Michałowicz (60 min Płóciennik), Rędzia, Grad (75 min Barańska), Molenda (60 min Nowakowska), Cieśla, Zielińska.

Nie udał się wyjazd do Katowic drużynie Czwórki. Po ubiegłotygodniowej porażce w Częstochowie, radomianki przegrały kolejny wyjazdowy mecz I ligi piłki nożnej kobiet. Podopieczne Marcina Brodeckiego pierwszą bramkę straciły tuż po upływie kwadransa gry...

Straciliśmy gola w 16 minucie po indywidualnym błędzie. Gdy rywalki przejęły piłkę rozegrały wzorową akcje - relacjonuje Wojciech Pawłowski. W 41 min. 1 FC AZS AWF Katowice prowadził już różnicą dwóch bramek. - Tym razem dziewczęta niewiele mogły wskórać. Strzał z 25 m był bardzo nieprzyjemny. Co prawda Magdalena Żarłok próbowała interweniować, ale piłka prześliznęła się po rękawicach i wpadła do bramki - podkreśla drugi szkoleniowiec Czwórki.

Akademiczki okazały się mocnym przeciwnikiem, ale radomianki również miały swoje szanse na zdobycie goli. Dwukrotnie Anna Rędzia z akcji, a także Monika Płóciennik z rzutu wolnego nie zdołały jednak zaskoczyć bramkarki 1 FC AZS AWF. Wynik meczu ustalony został w 62 minucie, gdy drużyna z Katowic wykorzystała kolejny błąd defensywy Czwórki. - Zespół walczył dzielnie, rywal okazał się jednak za mocny - podsumował występ w Katowicach Wojciech Pawłowski.

1 AZS AWF zwyciężając 3:0 zrewanżował się drużynie z Radomia za identyczną porażkę poniesioną w rundzie jesiennej, zwiększył również nad nim przewagę w ligowej tabeli do pięciu punktów. Czwórka obecnie w grupie południowej I ligi plasuje się na czwartym miejscu.

Źródło: sportradom.pl, Autor: MON