- autor: Nuti92, 2013-01-25 23:14
-
25 stycznia w Sali Koncertowej Urzędu Miejskiego odbyła się Gala Mistrzów Sportu 2012. Poznaliśmy najlepszych sportowców naszego miasta. Wyróżnienia przyznano też w kilku innych kategoriach. Do tytułu drużyny roku 2012 nominację otrzymała Sportowa Czwórka.
Zapraszamy do galerii zdjęć
Złota dziesiątka sportowców (w kolejności alfabetycznej):
Michał Cieślak (BTS 1926 Broń, boks)
Marcin Figiel (Radomiak 1910, piłka nożna)
Alicja Fiodorow (RSSiRON Start, lekkoatletyka)
Karolina Jaroszek (RLTL ZTE, lekkoatletyka)
Piotr Kardaś (Rosa, koszykówka)
Michał Kośla (Olimpijczyk, zapasy)
Arkadiusz Kułynycz (Olimpijczyk, zapasy)
Piotr Przepiórka (Olimpijczyk, zapasy)
Jakub Wachnik (Czarni, siatkówka)
Jakub Zalewski (Rosa, koszykówka)
Galeria trenerów roku:
Zdzisław Kolanek (Olimpijczyk, zapasy)
Wojciech Stępień (Czarni, siatkówka)
Jacek Szczygieł (RSSiRON Start, lekkoatletyka)
Armin Tomala (Radomiak 1910, piłka nożna)
Marcin Waśniewski (RLTL ZTE, lekkoatletyka)
Impreza sportowa roku:
Mistrzostwa Polski seniorów w zapasach w stylu klasycznym
Nadzieja roku:
Aneta Rydz (RLTL ZTE, skok wzwyż)
Drużyna roku:
Radomiak 1910 S.A. Radom
Osobowość roku:
Robert Bartkiewicz (manager generalny Rosy Radom)
Wyróżnieni w tej kategorii zostali również: Andrzej Jaśkiewicz (RTKKF Radom) oraz Stanisław Dobosz (były prezes BTS 1926 Broń)
Sponsor roku:
Stowarzyszenie Czarni Radom
Współzawodnictwo szkół - VIII Radomska Olimpiada Młodzieży:
Szkoły podstawowe:
1. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9
2. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4
3. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3
Szkoły gimnazjalne:
1. Publiczne Gimnazjum nr 13
2. Publiczne Gimnazjum nr 8
3. Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4
Szkoły ponadgimnazjalne (dziewczęta):
1. V Liceum Ogólnokształcące im. Romualda Traugutta
2. VIII Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego
3. III Liceum Ogólnokształcące im. Dionizego Czachowskiego
Szkoły ponadgimnazjalne (chłopcy):
1. Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki
2. Zespół Szkół Budowlanych im. Kazimierza Wielkiego
3. VIII Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego
Imprezę uświetniły występy radomskich grup tanecznych: Akademia Tańca CMG, Fabryka Tańca IDOL, Szkoła Tańca RockStep, Fabryka Studio i 26-600 Studio.
Oprócz nagród ufundowanych przez Prezydenta Miasta Radomia, laureaci otrzymali także bony na zakupy od Centrum Wspomagania Sportowego i Promocji Zdrowia Atleta oraz walizki turystyczne od Leda Sport.