Aktualności

LUKS pokonuje Medyk Konin i zagra w MP.

• autor: Nuti92, 2012-05-01 19:23

LUKS SPORTOWA CZWÓRKA zagra w finale Mistrzostw Polski.

Radomskie piłkarki udział w turnieju półfinałowym Mistrzostw Polski Juniorek U-19 w Sieradzu rozpoczęły od potyczki z gospodarzem -ULKS Mosir Sieradz. W pierwszej połowie mecz był wyrównany,nasze ataki kończyły się niepowodzeniem, a gospodynie nieskutecznie kotrowały. W 4' prawą stroną pobiegła Marlena Stanik kończąc akcję bramką. Luksiary kontrolowały grę,ale celnym strzałem z rzutu wolnego wykazała się zawodniczka z Sieradza. Druga połowa to juz całkowita przewaga Radomianek, najpierw Grajko strzela bramkę na 2;1, Wiaderna na 3:1, a Zielińska na 4:1.

Kolejnym przeciwnikiem LUKS-u była MUKS Praga Warszawa, która po zdekompletowaniu składu grała w dziewiątkę. Od poczatku mecz toczył się pod dyktando zawodniczek Czwórki,które w pierwszej połowie zdobyły pięć bramek. Autorkami bramek były kolejno : Grajko,Zielińska, Chrzanowska, Molenda, Wiaderna.

Bramka Zielińskiej to majstersztyk. Zielińska wybiega ze środka, dostaje piłkę za plecy obrońców od Grad, mija ich i pięknym lobem dokonuje egzekucji. Trzecia bramka to równiez popis umiejętności. Chrzanowska bezpośrednio z rzutu roznego zdobywa bramkę. Pozostałe gole dla Luksu padają ze składnych akcji. Warszawianki stać było tylko na strzelenie bramki na 5:1 ze stałego fragmentu gry.Tym samy dziewczyny odpłaciły sie za porazke w turnieju ćwierćfinałowym.

O triumfie zadecydował mecz ze stawianym w roli faworyta i pretendenta do złotego medalu KKPK Medykiem Konin.

Mecz rozpoczął się od ataków przeciwniczek, które zostawały odpierane przez obrońców Sportowej Czwórki. O zwycięstwie zadecydowała bramka zdobyta przez Aleksandrę Grajko w 15' meczu. Akcja swój zalązek miała w środku pola. Dominika Grad odbiera piłkę, podaje do Aleksandry Zielińskiej, Lusiara z piłką przy nodze mija kilka przeciwniczek i zagrywa piłkę na prawą stronę do Emilii Wiadernej , ta w pełnym biegu dogrywa piłkę wprost pod nogi Grajko, która dopełniła formalności strzelając bramkę. W drugiej połowie Luksiary pokazały charakter i z zimną krwią odpierały raz po raz nieskładne ataki zawodniczek Medyka.

Wygrana z Koninem dała nam mozliwość gry w Finale A i walczenia o medalowe miejsca w Mistrzostwach Polski U-19.